Kyjevské námestie 8, 974 04 Banská Bystrica
info@dermamed.sk
+421 48 413 55 11

Blefaroplastika bez skalpela

Soft blefaroplastika je určená pre klientov, ktorí nechcú mať jazvy, nechcú byť operovaní skalpelom, boja sa veľkej zmeny a chcú zachovať prirodzený výzor očí. Pretože tzv. SOFT blefaroplastikou bez rezania odstránime vačky na viečkach, redukujeme opuch v oblasti viečok (horných príp. i dolných), vyhladíme viečka, príp. aj okolité vejárovité vrásky, otvoríme a tým zvýrazníme oko a pritom zachováme prirodzený vzhľad očného okolia.

Plazmový lúč- PLEXR Plus je bezkontaktná, tzv. SOFT chirurgia , ktorá využíva PLAZMU, ionizovaný atmosferický plyn, na nedotykové ošetrenie tkanív. Poskytuje pacientovi aj lekárovi nové možnosti v chirurgii, nahrádza invazívnejšie postupy a minimalizuje riziká týkajúce sa chirurgickej resekcie, krvácania, pooperačných komplikácií, pooperačných infekcií a narkózy. Ošetrené tkanivá sublimujú, čím sa zabraňuje nežiadúcemu prenosu energie do okolitého tkaniva. To zamedzuje poškodeniu okolitého tkaniva, preto je táto metóda cielená, veľmi šetrná a minimálne invazívna.

Charakteristiky zákroku plazmovým lúčom
  • bez jaziev, bez rezania, bez krvácania, bez narkózy
  • rýchla doba hojenia
  • trvalý efekt
Korekcia horných i dolných očných viečok, tzv. blefaroplastika plazmovým lúčom

je najčastejšie vyhľadávaný plastický výkon. Opuchnuté horné či dolné viečka, tzv. vačky vzbudzujú dojem unaveného, nevýrazného a staršieho vzhľadu. Vzhľadom na to je hlavným benefitom tohto výkonu celkové omladenie výzoru tváre a osvieženie vzhľadu. Otvorené oči bez vačkov rozžiaria a omladia každú tvár. Preto je vhodná nielen pre ženy ale i mužov. Pri tomto výkone za pomoci plazmového lúča redukujeme objem vačkov, resp. očných viečok, vyhladíme a napneme pokožku v danej oblasti.

Po zákroku je rekonvalescencia rýchla – pooperačný opuch pretrváva cca. 3 – 4 dni, mikro-chrastičky v ošetrovanej oblasti pretrvávajú týždeň po zákroku, potom sú už viečka vyhladené.

Ďalšie 2-3 týždne sa nedoporučuje vystavovať ošetrované miesto priamemu slnku, príp. používať ochranný krém s vysokým UV filtrom,resp. slnečné okuliare.