Kyjevské námestie 8, 974 04 Banská Bystrica
info@dermamed.sk
+421 48 413 55 11

Zväčšenie pier

Pery sú výraznou a veľmi pôsobivou črtou našej tváre. Slúžia nám pri prijímaní potravy ako aj pri reči. Zároveň sú dôležitým zmyslovým orgánom a prostriedkom na vyjadrovanie našich emócií. Je preto úplne prirodzené, že im venujeme svoju pozornosť. Ak túžite dodať svojim perám krajší vzhľad, zväčšiť ich objem, alebo upraviť ich tvar (napríklad v prípade vrodených nesúmerností), prečítajte si dôležité informácie, ktoré by ste o zväčšení pier mali vedieť.

Zväčšenie pier (augmentácia pier) je možné urobiť niekoľkými spôsobmi:
 • vstrebávateľnými výplňami (dermafilermi) – ide o materiály, ktoré sa priamo vpichujú do pier, či ich okolitých oblastí. K najčastejšie používaným dermafilerom patrí kyselina hyalurónová, ktorá je výnimočná práve tým, že ide o telu vlastnú látku s dokonalými hydratačnými vlastnosťami. Ďalším častým dermafilerom je kolagén, no má kratšiu trvanlivosť a pravdepodobnejšie alergické reakcie. Pri tomto spôsobe výplne pier sa časom preparát vstrebe do tela, takže pery opäť nadobúdajú pôvodný vzhľad.
 • lipofilingom – aplikovaním vlastného tukového tkaniva (odobraté liposukciou najčastejšie z brucha alebo bokov) do pier
 • implantátom – vloženým mikroimplantátu do pier cez rezy v kútikoch hornej a dolnej pery (nevýhodou je, že zatiaľ čo vaše pery starnú a menia objem aj tvar, implantát ostáva aj rokmi rovnaký)
 • plastikou pier – vysunutím vnútornej slizničnej časti pery – nazývaná červeň pery (ide o epitel bohato prekrvený väzivovými papilami, ktoré dodávajú perám farbu), alebo povytiahnutím pery (najčastejšie sa vykonáva pri strednej časti hornej pery)
Zväčšenie pier kyselinou hyalurónovou

Kyselina hyalurónová sa využíva na zväčšenie objemu pier a na korekciu ich tvaru. Je na svetovom trhu dlhodobo, je osvedčená z hľadiska bezpečnosti a má za sebou najdlhší výskum. Kyselina hyalurónová neovplyvňuje mimický výraz tváre alebo pohyby svalov na tvári (botox paralyzuje svaly, preto sa do pier nikdy nevpichuje).

Výhody využitia kyseliny hyalurónovej:
 • kontrola nad získaným objemom – množstvo vpichovanej kyseliny hyalurónovej je aplikované podľa odbornosti a skúsenosti vykonávajúceho odborníka, samozrejme v súlade s požiadavkami a predstavami klienta. Preto nie je dôvod obávať sa, že pery budú mať prehnaný objem či neželaný tvar.
 • postupné zväčšovanie – zväčšenie môže byť vykonávané postupne v malých množstvách a na viacero sedení. Zmena nebude taká výrazná ihneď a sami si tak môžete rozhodnúť, či chcete na objeme ďalej pridať alebo nie.
 • rýchly výsledok – po aplikácií kyseliny hyalurónovej je výsledok viditeľný okamžite. Nie je to ešte konečný výsledok (ten je zrejmý až po 4 – 5 dňoch), môže byť prítomný aj mierny opuch, no ihneď po zákroku získajú pery väčší objem a bez výrazných raniek.
 • menej modrín a rýchlejšia rekonvalescencia – v porovnaní s inými dermafilermi kyselina hyalurónová spôsobuje len minimálne modriny a opuchy. Zároveň k úplnému zotaveniu dochádza iba niekoľko (zvyčajne 4) dní po zákroku.
 • dlhodobejšie trvanie – s kyselinou hyalurónovou vydrží objem až 6 – 7 mesiacov. Keďže ide o vstrebávateľný preparát, časom sa kyselina úplne vstrebe, preto je dôležité používať kvalitný preparát s čo najdlhšou trvanlivosťou.
 • takmer nulové riziko alergickej reakcie – keďže ide o telu vlastnú látku, alergické reakcie sú len veľmi zriedkavé, takmer žiadne (v prípade alergie na lidokaín je potrebné vopred upozorniť).
 • menej vedľajších účinkov – kyselina hyalurónová má výborne prispôsobenú viskozitu, čím nedochádza ku vzniku hrčiek, ktoré sa pri iných dermafileroch môžu veľmi často objaviť.
Čo môžete dosiahnúť zväčšením pier kyselinou hyalurónovou

Pery sú u každého človeka jedinečné. Preto, ak uvažujete nad zväčšením pier, je dôležité porozumieť ich štruktúre. Augmentácia pier nie je len o “nafúknutí” celých pier. Je potrebné dbať na estetiku, symetriu, rovnováhu a proporciu. Preto je dôležité, aby zväčšenie bolo vykonané v súlade s anatómiou vašich pier.