Kyjevské námestie 8, 974 04 Banská Bystrica
info@dermamed.sk
+421 48 413 55 11

Resurfacing CO2 laserom

Vyskúšajte laserový resurfacing, ktorému sa hovorí aj omladenie bez skalpela a vďaka ktorému sa zbavíte nielen pigmentových škvŕn, ale aj vrások, jazvičiek po akné, zväčšených pórov, iných nerovností na pokožke a aj strií. Okrem toho vás laserový resurfacing dokáže zbaviť povolenej kože na očných viečkach, na krku, vyhladí vám dekolt, napne kožu na rukách a tvári a vaša pleť tak bude vyzerať o 5 až 10 rokov mladšie.

Čo vás čaká, ak sa rozhodnete absolvovať laserový resurfacing?

Zákrok sa skladá z dvoch fáz. Pred ošetrením vám lekár natrie ošetrovanú oblasť znecitlivujúcim krémom a pri samotnom zákroku budete cítiť jemné štipkanie. Citlivejšie sú očné viečka, naopak oblasť rúk je takmer bezbolestná.

V prvej fáze dochádza k odstráneniu poškodenej povrchovej vrstvy kože použitím lasera. Lekár nastaví laser individuálne, podľa stavu vašej pokožky a očakávaného výsledku. Laser vytvorí na vašej pokožke mriežku, kde sa nastaví hustota a veľkosť ošetrovanej plochy. Výsledkom zákroku je odstránenie hornej dermálnej vrstvy a vytvorenie novej pokožky s lepšou elasticitou a s novou tvorbou kolagénových vlákien. Laicky a jednoducho povedané, laser vám spáli vrchnú časť pokožky, kde sú pigmentové škvrny, jazvičky a vrásky a vám sa vytvorí nová pokožka bez akýchkoľvek defektov.

Druhá fáza zákroku je dlhodobý niekoľkomesačný proces, počas ktorého dochádza k stimulácii a tvorbe nových kolagénových vlákien, čím si pokožka obnoví svoju pružnosť a prirodzeným spôsobom sa vypne. Výhodou laserového resurfacingu je, že jediný zákrok rieši všetky prejavy starnutia kože v jednom kroku.

Prečo by ste mali absolvovať laserový resurfacing v zimných mesiacoch?

Pretože po zákroku sa pokožka musí hojiť a nasledujúcich 3 až 6 mesiacov by ste sa mali vyhýbať slnku. Počas týchto mesiacov budete musieť používať krém s vysokým UV filtrom.

Ako dlho trvá zákrok?

Ošetrenie tváre trvá približne 20 minút, tvár s krkom približne 30 minút a ak ošetrujeme aj dekolt, celý zákrok trvá približne 40 minút až hodinu. Ideálne je zákrok si naplánovať na piatok, alebo rátať s niekoľkodňovou dovolenkou, pretože musíte počítať s rekonvalescenciou. Po zákroku sa vám bude vrchná časť pokožky šúpať a vy si ju budete musieť ošetrovať podľa odporúčaní lekára.